Cena za komunikaci změny klimatu bude poprvé udělena v Česku

V pondělí 16. září 2019 bude v Praze poprvé udělena „Cena za komunikaci globální výzvy změny klimatu“. Cílem nového projektu je přispět k osvětě a kultivaci spolehlivé, věcné a na nejnovějším poznání založené veřejné diskuse, která je klíčová pro efektivní řešení současné nejvážnější globální výzvy.

Opakovaná sociologická šetření (Eurobarometr, Masarykova univerzita) ukazují, že česká veřejnost se v tématu orientuje jen málo, postrádá základní informace a zároveň vykazuje nízkou míru podpory pro přijetí potřebných opatření na ochranu klimatu. 

Cena je určena pro vědce a experty, kteří se zabývají problematikou změny klimatu. Iniciátorem ocenění je Informační centrum OSN v Česku (UNIC), výběrem laureáta je pověřen nominační výbor složený z osobností z akademické obce, institucí státu, nevládního sektoru, médií, soukromé sféry i mezinárodních organizací. Rozhodují z titulu své osoby.

Akce bude pojata jako společenské setkání, na programu je vystoupení iniciátora projektu Michala Broži, vedoucího kanceláře OSN v ČR, delegátek globálního summitu mladých v OSN v New Yorku Barbory Kvasničkové a Lucie Smolkové, s keynote vystoupí vědec Pavel Jungwirth z Akademie věd ČR a ve druhé části programu samotný/á první laureát/ka.

 

16. září 2019, 16 – 18 hod.

Informační centrum OSN

Železná 24, Praha 1 (3. patro)

Účast novinářů včetně fotografů a kameramanů je vítána. Prosíme registrujte se do pátku 13. září do 13 hod. na info.prague@unic.org (Veronika Vildmanová, 255 711 645).

Kontakt: Michal Broža, broza@un.org, 724020611

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *